Гастроскопія – це найбільш інформативний метод дослідження шлунково-кишкового тракту, який лікар призначає з метою вияву поширених захворювань – виразки шлунку та дванадцятипалої кишки, гастроентероколіту та гастриту, дискінезії стравоходу та гастроезофагеальної рефлюксної хвороби.

Цю процедуру проводять за допомогою ендоскопічного інструменту – гастроскопу, гнучкої трубки, яку вводять в травний тракт. В середині гастроскопу знаходиться оптична система, яка передає зображення на монітор, щоб лікар зміг оцінити стан органів травлення в режимі реального часу. Зазвичай показаннями до процедури є такі симптоми:

  • Нудота, відчуття переповнення в шлунку після прийняття їжі

Виразкова хвороба не завжди характеризується больовим синдромом, відчуття тяжкості в шлунку може бути єдиним симптомом виразки з деформацією вихідного відділу шлунку. Блювота їжею, яку їли напередодні, відрижка з неприємним запахом, все це також вказує на порушення моторно-евакуаторної функції, що може бути наслідком не лише виразкової хвороби, але й пухлини або поліпа, які механічно перешкоджають випорожненню шлунка.

  • Відсутність ефекту від лікування

Сучасний лікар володіє значним арсеналом фармацевтичних препаратів і схем лікування, спрямованих на усунення дискомфорту чи больового синдрому у верхніх відділах живота. Відсутність очікуваного ефекту від лікування часто є ознакою нестандартної ситуації, коли під маскою диспепсії приховується онкологічна проблема, при якій лікування гастроентерологічними препаратами не дасть результату.

  •  Порушення ковтання, утруднене проходження їжі по стравоходу

Ці симптоми можуть мати постійний або періодичний характер. Можливе порушення ковтання твердої їжі або всіх видів їжі. Причиною цього стану можуть бути функціональні й органічні зміни. Основна задача ендоскопічного дослідження в такій ситуації – виключити злоякісний характер порушень в роботі стравоходу.

  • Безпричинна втрата ваги

Якщо помічені зміни у фігурі, формі лиця, слід проконтролювати показники ваги. Послідовне зниження ваги, що прогресує при збереженні попереднього способу життя, часто вказує на порушення всмоктування поживних речовин з травного тракту. Причиною цьому можуть бути як хронічні запальні процеси шлунку та кишківника, так і новоутворення, що порушують роботу органів травлення.

  • Анемія

Часті запаморочення, задишка при незначному фізичному навантаженні, блідість шкіри можуть вказувати на недостатній вміст у крові гемоглобіну, що легко перевірити за допомогою звичайного аналізу крові. Важливу роль у процесі всмоктування заліза з їжі відіграє шлунок. Причиною низького показника концентрації гемоглобіну може бути також його хронічна втрата в результаті постійної, прихованої мікрокровотечі, викликаної, наприклад, виразкою шлунку або пухлиною шлунково-кишкового тракту.

Спеціалісти медичного центру «ДокторПРО» знають як провести цю маніпуляцію не лише якісно та професіонально, але й максимально комфортно для кожного пацієнта. Запишіться у відділення гастроентерології «ДокторПРО» на Печерську через форму онлайн-заявки на сайті або за телефоном 0800 300 700.